Přejít na web
Publikované 25.07.2018

Kondenzační jednotky CHIGO k samostatnému výparníku/VZT jednotce

Jako nové řešení pro vzduchotechnické jednotky od různých výrobců doporučujeme používat jako zdroj chladu (topení) CHIGO venkovní kondenzační jednotky COU – Inverter. Jednotky CHIGO jsou šetrné k životnímu prostředí, mají příznivé hlukové parametry a vynikají svou spolehlivostí.

Kondenzační jednotky CHIGO řady COU jsou dodávány v provedení tepelných čerpadel, včetně vstřikovacího ventilu s 4-cestným ventilem a jsou přednaplněny chladivem R 410A. 

Výkonový rozsah kondenzačních jednotek řady COU 12-60 je od 3,5kW do 16kW chladícího a tepelného výkonu.

Ke komunikaci a ovládání inverterových kondenzačních jednotek CHIGO a VZT jednotky slouží komunikační moduly AHU BOX, Typ KM 113.18, které zajištují také spolehlivý a hospodárný provoz od kondenzačních jednotek CHIGO. Součástí AHU BOXU jsou čidla.

 

Popis Aplikace Modulu KM 113.18 s jednotkami CHIGO

Komunikační modul je určen pro externí ovládání vnější kompresorové jednotky CHIGO v aplikacích, kdy tato jednotka je použita jako zdroj chladu(ev. Tepla) pro VZT zařízení.

Nadřazený systém regulace VZT určuje volbu provozního režimu a požadavek na výkon. Vlastní komunikační  modul je instalován do plastového boxu včetně potřebného zdroje napájení. Součástí dodávky jsou senzory teploty chladiva na vstupu a výstupu z výměníku tepla ve VZT zařízení.

Uvedením kondenzačních jednotek typu COU o výkonu 3,5kW - 16kW dojde k doplnění výkonové řady jednotek CMV s výkonem 18kW - 246kW, které jsou standardně dodávané s AHU boxem DX - 113.17 CMV.

Pro další informace, týkající se nové řady kondenzačních jednotek CHIGO se prosím obracejte na obchodního zástupce Klimavexu nebo písemně na info@chigo.eu.com.

 

Diskuse